Yüzümüzdeki tehlike kozmetikler, Pardon Ağır metaller!

Makyaj endüstrisi dünyanın insan sağlığını en fazla tehdit eden yozlaşmış sektörlerinden biridir. Kadınlar her yıl tonlarca kimyasalı yüzlerine boca etmektedir.
Makyaj endüstrisi şimdiye kadar bilinen en belirgin kanserojenleri tarafımıza sunmaya devam eder ve bu makyaj firmalarının ceo’ları her yıl milyarca doları ceplerine bu kimyasalları pazarlayarak atmaktadır. Tabi sadece kozmetik firmalarında bu böyle değil, yiyecek ve suyumuzu kontrol eden şirketlerde aynısını yapmaktadır. Bu haliyle bakılınca kanserin bu kadar yayılması şaşırtıcı değildir.
Rujlar içlerinde birçok toksik ağır metali de barındırabilmektedir. Çevresel Savunma Grubu, 49 makyaj maddesini toksik metal seviyeleri için test etti. Ve buldukları çarpıcıydı. Aslında, en popüler makyaj markalarının neredeyse tümü yüksek derecede toksik metaller içermektedir.
İncelenenler arasında fondötenler, rujlar, allıklar , bronzlaştırıcılar, maskaralar, eyelinerlar, göz farı, ve kapatıcılar vardı.
Yapılan araştırmada kullandığımız bu kozmetiklerin tamamında nikel, %96’sında kurşun, % 90’ında berilyum, %61 talyum, % 51 kadmiyum ve % 20 arsenik bulunmaktaydı.
Aşağıdaki linkte ağır metal içeriğinden dolayı karsinojenik olarak nitelendirilen markaları görebilirsiniz.
Kısacası güzelleşmek uğruna bu ağır metallerin tümüne maruz kalabilmekteyiz ve daha iyisini ve doğalını istemekte hakkımız çünkü; doğa bize fazlasıyla bu seçenekler sunmuştur. Hayatımızdaki en büyük hazinemiz güzelliğimiz değil sağlığımızdırbunu geç olmadan anlamamız dileğiyle…

https://awarenessact.com/18-brands-of-lipstick-that-are-full-of-cancer-causing-heavy-metals/
http://environmentaldefence.ca/wp-content/uploads/2016/01/HeavyMetalHazard-FINAL.pdf

One thought on “Yüzümüzdeki tehlike kozmetikler, Pardon Ağır metaller!

  • Şubat 11, 2019 tarihinde, saat 9:41 pm
    Permalink

    Çok güzel özetlemişsiniz keşke bu bilgi daha çok bayana hatta daha da güzeli erken yaşta makyaj yapan kızlar ve onlatın annelerine ulaşsa
    En çok da bu malzemeleri yazın şovlarda animasyon klüplerinde çocuklatın yüzlerini boyuyan ve bıyatanlata iletilmeli

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir